Grecja. Moesia. Istors. Drachma IV w. p.n.e.

Cena wywoławcza::
150 pln
Cena końcowa:
180 pln
Przebicie:
20 %

Opis przedmiotu

Aw.: Dwie głowy obrócone względem siebie
Rw.: Orzeł chwytający delfina

Czytelny egzemplarz. Rzadka moneta.

Stan zachowania: 3 (VF)
Waga: 4,82 g Ag
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Władysław II Wygnaniec. (1138-1146). Denar PCGS MS63 (MAX) - WYŚMIENITY
Władysław II Wygnaniec. (1138-1146). Denar PCGS MS63 (MAX) - WYŚMIENITY
Aw.: Rycerz z mieczem nad jeńcem.Rw.: Orzeł chwytający zająca.Najwyższa nota gradingowa na świecie. Menniczy egzemplarz, mocny połysk, głębokie bicie, nietknięte obiegiem detale. Rzadka pozycja w tak wyszukanym stanie zachowania. Najpiękniejszy egzemplarz z jakim mieliśmy do czynienia. Polecamy.Kopicki 53 (R2)
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Władysław II Wygnaniec (1138-1146). Denar PCGS MS63 (MAX) - WYŚMIENITY
Władysław II Wygnaniec (1138-1146). Denar PCGS MS63 (MAX) - WYŚMIENITY
Aw.: Książę z mieczem na tronie, obok giermekRw.: Rycerz walczący z lwemNajwyższa nota gradingowa na świecie. Moneta bez jakichkolwiek śladów obiegu. Pięknie zachowane detale i lustro mennicze. Najpiękniejszy egzemplarz z jakim mieliśmy do czynienia. Polecamy.Kopicki 49a (R2)
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Władysław IV Waza. Dukat 1636, Gdańsk PCGS AU58 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Władysław IV Waza. Dukat 1636, Gdańsk PCGS AU58 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Aw.: Popiersie króla w koronie w prawo. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: VLAD IIII D G REX POL M D LIT R PRVSRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską stojącą na kartuszu. U dołu inicjały C-S (nieznany dzierżawca). Legendę otokową rozpoczyna rozeta: MON AVREA CIVITAS GEDANENSIS 16. 36(data rozdzielona kropką).Najwyższa nota gradingowa na świecie.Znane są 3 odmiany stempla dukata z datą 1636: z zapisem CIVITAS i CIVITAs, oraz z różnym usytuowaniem inicjałów C-S, pod tarczą lub pod konsolą. W 1636 roku mennica miejska przeszła na rok, w ręce nieznanego dzierżawcy, podpisującego się inicjałami CS. Kolejna emisja dukatów miała miejsce dopiero w 1638 roku.Opisywana odmiana ma inicjały C-S umieszczone pod tarczą. Rocznik głównie w największych kolekcjach. W zbiorach publicznych jest u Czapskich w Krakowie i w Ermitażu. Był też w kolekcji H. Karolkiewicza. Notował te odmianę historyczny zbiór A. Potockiego. Odmiana z inicjałami CS pod tarczą rzadziej od pozostałych pojawia się na aukcjach.Bardzo rzadki, szczególnie tak wspaniale zachowany egzemplarz, rocznik 1636, który przeważnie występuje w stanach 3/3+ z przetarciami i defektami.  Połysk menniczy na całej powierzchni, znakomicie zachowane detale.Kopicki.7582 R5; CNG 231; Parchimowicz. 1854; Friedberg.15; H-Czapski 1771; Kaleniecki s. 259 (notowania dla obu odmian); Złoto Wazów 199 (R5-R6)
Cena wywoławcza:
25 000 pln
Inflanty, Ryga. Krystyna (1632-1654). Szeląg 1640, Ryga NGC MS65 (MAX)
Inflanty, Ryga. Krystyna (1632-1654). Szeląg 1640, Ryga NGC MS65 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Wyselekcjonowany, menniczy egzemplarz. Mocny połysk na całej powierzchni.AAJ 59
Cena wywoławcza:
100 pln
Bilet zdawkowy 1 grosz 1924 LEWY seria BE PMG 67 (MAX)
Bilet zdawkowy 1 grosz 1924 LEWY seria BE PMG 67 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie PMG 67 z dopiskiem EPQ z wyjątkową jakość papieru. Idealnie zachowany i bardzo rzadki banknot. Brak złamań i zgięć, super prezencja, dla najbardziej wymagających. Przepiękny sztywny papier.Lucow 695 (R1); Miłczak 42eL
Cena wywoławcza:
500 pln
Getto Łódź 50 fenigów 1940 PMG 67 EPQ (MAX)
Getto Łódź 50 fenigów 1940 PMG 67 EPQ (MAX)
Odmiana z czerwonym numeratorem.Z pozoru dość popularny banknot, jednak bardzo trudny do zdobycia z tak wysoką notą gradingową. Sztywny papier, brak defektów. Doskonała prezencja. Najwyższa nota gradingowa na świecie.Lucow 851 (R1); Miłczak L1; Sarosiek GŁ1a
Cena wywoławcza:
300 pln
5 złotych 1944 seria XO OBOWIĄZKOWYM PMG 66 EPQ (MAX)
5 złotych 1944 seria XO OBOWIĄZKOWYM PMG 66 EPQ (MAX)
Wyśmienicie zachowany banknot w gradingu z najwyższą notą PMG 66 i dopiskiem EPQ - wyjątkowa jakość papieru. Banknot w idealnym stanie zachowania starannie. Piękny sztywny papier. Idealna prezencja.Lucow 1089 (R3); Miłczak 107
Cena wywoławcza:
500 pln
500 złotych 1946 seria I PMG 67 EPQ (MAX) - RZADKOŚĆ R4
500 złotych 1946 seria I PMG 67 EPQ (MAX) - RZADKOŚĆ R4
Najwyższa nota gradingowa PMG 67 z dopiskiem wyjątkowa jakość papieru - EPQ (Exceptional Paper Quality). Bardzo rzadki i poszukiwany bez jakichkolwiek mankamentów. Przepiękny sztywny papier bez złamań i zgięć. PolecamyLucow 1159 (R4); Miłczak 121a
Cena wywoławcza:
1 800 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.