RZADKA

Grecja. Jonia. Tetradrachma EFEZ 340-325 r. p.n.e.

Cena wywoławcza::
700 pln
Cena końcowa:
925 pln
Przebicie:
32 %

Opis przedmiotu

Aw: Pszczoła, po bokach litery.
Rw: Protom jelenia w prawo, głowa skierowana w lewo, po lewo drzewo palmowe, po prawo inskrypcja.

Charakterystyczna sztanca sprawdzająca wnętrze metalu.

Pixodarus 082 (klasa F).

Stan zachowania: 3/3+ (VF/VF+)
Waga: 14,48 g Ag
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Jan II Kazimierz. Dukat 1659, Toruń NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ
Jan II Kazimierz. Dukat 1659, Toruń NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ
Aw.: Popiersie króla w koronie i zbroi okrytej płaszczem. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: IOAN CAS D G R POL ET SVEC M D L R PRRw.: Stojąca postać anioła podtrzymuje owalną tarczę z herbem miasta. Po bokach data 16-55, poniżej inicjały mincerskie HI-L (Hans Johan Lauer). W otoku: MONETA AVREA CIVIT THORVNENSISNajwyższa nota gradingowa na świecie, według naszego uznania surowa, ponieważ nie widzieliśmy tak doskonale zachowanego egzemplarz z 1659 roku z mennicy toruńskiej. Odmiana z jedną kropką po słowie IOAN.Najpiękniejszy egzemplarz dostępny w sprzedaży aukcyjnej. Mocny połysk na całej powierzchni. Wzorowe detale i czerwona wiekowa patyna, co w przypadku monet toruńskich należy do rzadkości. Pozycja godna najlepszych zbiorów.Moneta zilustrowana w książce J. Dutkowskiego „Złoto Wazów” Tom II. Kopicki. 8353&nbsp; (R4); Friedberg. 60; CNCT. 1588; H-Cz. 2146; Kaleniecki. s. 440; Parchimowicz. 1799g; Dutkowski Tom II 72a (R4-R5)
Cena wywoławcza:
33 000 pln
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1595, Wschowa NGC MS62 (MAX)
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1595, Wschowa NGC MS62 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie w NGC.Piękny, menniczy egzemplarz. Mocny połysk menniczy. Świetna jakość bicia. Iger W.95.1.b (R)
Cena wywoławcza:
350 pln
Zygmunt II August. Półgrosz 1546, Wilno NGC MS64 (MAX)
Zygmunt II August. Półgrosz 1546, Wilno NGC MS64 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Odmiana z końcówkami napisów L/LIT. Wcześniejszy typ orła.Piękny, menniczy egzemplarz z mocnym połyskiem. W pełni czytelny egzemplarz.&nbsp;Ivanauskas 4SA12-5
Cena wywoławcza:
250 pln
Inflanty, Ryga. Krystyna (1632-1654). Półtorak 1649, Ryga NGC MS64 (MAX)
Inflanty, Ryga. Krystyna (1632-1654). Półtorak 1649, Ryga NGC MS64 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Wyselekcjonowany, menniczy egzemplarz. Połysk.AAJ 56
Cena wywoławcza:
100 pln
Bilet zdawkowy 1 grosz 1924 LEWY seria BE PMG 67 (MAX)
Bilet zdawkowy 1 grosz 1924 LEWY seria BE PMG 67 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie PMG 67 z dopiskiem EPQ z wyjątkową jakość papieru. Idealnie zachowany i bardzo rzadki banknot. Brak złamań i zgięć, super prezencja, dla najbardziej wymagających. Przepiękny sztywny papier.Lucow 695 (R1); Miłczak 42eL
Cena wywoławcza:
500 pln
5 złotych 1944 seria XO OBOWIĄZKOWYM PMG 66 EPQ (MAX)
5 złotych 1944 seria XO OBOWIĄZKOWYM PMG 66 EPQ (MAX)
Wyśmienicie zachowany banknot w gradingu z najwyższą notą PMG 66 i dopiskiem EPQ - wyjątkowa jakość papieru. Banknot w idealnym stanie zachowania starannie. Piękny sztywny papier. Idealna prezencja.Lucow 1089 (R3); Miłczak 107
Cena wywoławcza:
500 pln
500 złotych 1946 seria I PMG 67 EPQ (MAX) - RZADKOŚĆ R4
500 złotych 1946 seria I PMG 67 EPQ (MAX) - RZADKOŚĆ R4
Najwyższa nota gradingowa PMG 67 z dopiskiem wyjątkowa jakość papieru - EPQ (Exceptional Paper Quality). Bardzo rzadki i poszukiwany bez jakichkolwiek mankamentów. Przepiękny sztywny papier bez złamań i zgięć. PolecamyLucow 1159 (R4); Miłczak 121a
Cena wywoławcza:
1 800 pln
Banknot. Bilet zdawkowy 5 groszy 1924 LEWY PMG 67 EPQ (MAX)
Banknot. Bilet zdawkowy 5 groszy 1924 LEWY PMG 67 EPQ (MAX)
Banknot w gradingu PMG 67 z najwyższą notą gradingową na świecie oraz dopisek: wyjątkowa jakość papieru – EPQ (Exceptional Paper Quality). Bardzo rzadki w takim stanie zachowania. Idealny, emisyjny egzemplarz. Lucow 699 (R2); Miłczak 43a
Cena wywoławcza:
500 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.