PRL. PRÓBA Miedzionikiel 10 złotych 1973 KEN - Komisja Edukacji Narodowej NGC MS63 (MAX)

2 400 PLN
Cena końcowa: 4 500 PLN
Przebicie: + 88 %

Najwyższa nota gradingowa w NGC,

Bardzo rzadka moneta wybita w MIEDZIONIKLU w nakładzie zaledwie 20 sztuk. Monety brakuje w większości zbiorów monet próbnych PRL.

Jedyna i niepowtarzalna okazja do uzupełnienia kolekcji. Na rewersie wypukły napis PRÓBA.

Wszystkie katalogi wyceniają monetę jako CENA AMATORSKA (oznaczenie dla kolekcjonerów bardzo rzadkiej monety).

Mennicza moneta, pięknie zachowana, wiekowa patyna. Bardzo poszukiwana moneta przez kolekcjonerów.

Parchimowicz P282b (c.a.)

Stan zachowania: NGC MS63
Waga: CuNi
Średnica: 28 mm