PRL. PRÓBA SREBRO 100 złotych 1960, Warszawa Mieszko i Dąbrówka - tylko 12 szt.

6 000 PLN
Cena końcowa: 14 500 PLN
Przebicie: + 142 %

Jedna z najrzadszych monet próbnych wybitych w srebrze w znikomym nakładzie.

Nakład zaledwie 12 sztuk-  jedyna szansa do uzupełnienia kolekcji o taki numizmat!

Odmiana z głowami zwróconymi w lewo. Na rewersie charakterystyczny dla tej monety wypukły napis PRÓBA.

Ekstremalnie rzadka próbna tylko raz do tej pory notowana na aukcjach.

Wspaniały połysk menniczy, złocista patyna. Moneta o prezencji lustrzanki.

Parchimowicz P346b

Stan zachowania: 1/L (UNC/Proof)
Waga: 19.50 g Ag .750
Średnica: 35 mm