II RP. PRÓBA srebro 10 złotych 1933 klipa, Jan III Sobieski PCGS PR62 (2 MAX) LUSTRZANKA

Cena wywoławcza:
15 000 PLN
26 500 PLN
+ 77 %

Moneta wybita w nakładzie zaledwie 100 egzemplarzy dla stempla zwykłego , jednak nasz egzemplarz wybity stemplem lustrzanym w nocie PCGS PR62, najprawdopodbniej jest najwcześniejsza odbitka ze stempla.

Druga najwyższa nota na świecie dla monet próbnych (jednak nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy wyższa nota ma notę MS czy PR).

Odmiana z wypukłym napisem PRÓBA.

Wspaniale zachowany egzemplarz, intensywny połysk menniczy. Subtelna patyna. Niezwykle rzadka próbna moneta w amerykańskim gradingu NGC MS62.

Moneta zakupiona od Karla Stephens'a w 2001 roku, który tworzył jedną z największych powojennych kolekcji monet polskich dla Henryka Karolkiewicza(Zbiór Karolkiewicza został sprzedany w 2000 roku). Egzemplarz ten prawdopodobnie znajdował się wcześniej w kolekcji Stanisława Hersztala.

Ogromna rzadkość, moneta do najlepszych kolekcji.

Parchimowicz P154a

Stan zachowania: PCGS PR62 (2MAX)
Średnica: 35 x 35 mm