II RP. 10 złotych Bolesław Chrobry 1925 NGC MS65+ PL PROOF LIKE (2 MAX)

1 700 PLN
Cena końcowa: 3 000 PLN
Przebicie: + 76 %

Druga najwyższa nota i to zaledwie o niewiele, gdyż "+" w ocenie oznacza iż naprawdę niewiele zabrakło aby moneta otrzymała notę wyższą.

Egzemplarz prócz plusa otrzymał jeszcze dopisek PL, co oznacza iż takie monety nie występują jako bite stemplem lustrzanym - jednak oferowany przez nas egzemplarz nosi wszelkie cechy ówczesnych lustrzanek, czyli wspaniałe lustro mennicze i delikatne na wypukłych elementach monety co sprawia że wygląda jak lustrzanka.

Monety okresu II RP bardzo rzadko występują z dopiskiem PL, niepowtarzalna okazja do uzupełnienia kolekcji o tak wspaniale zachowany egzemplarz.

Fischer OB 024; Parchimowicz 125

Stan zachowania: NGC MS65+ PL PROOF LIKE (2 MAX)
Waga: 3,22 g Au .900
Średnica: 19 mm