Rosja. Paweł l. 5 rubli 1801 СМ-АИ, Petersburg NGC UNC - RZADKOŚĆ

60 000 PLN
Cena końcowa: 62 000 PLN
Przebicie: + 3 %

Aw.: Cztery ukoronowane monogramy П I (Paweł I) ułożone w krzyż, nominał i data 1801.
Rw.: Napis czterowierszowy w kwadratowej ramce.

Ekstremalnie rzadka moneta w wyśmienitym stanie zachowania.

Przeglądając notowania aukcyjne dotarliśmy jednie do kilku egzemplarzy podobnej urody. Ich cena wahała się w przedziale 100 - 114 tys. złotych (monety bez gradingu - stan 1/1-).

Monety poddane gradingowi oscylowały w cenach 265 - 338 tys. złotych. Wśród nich z najwyższą nota numeryczną to MS 61.

Nasz egzemplarz nie dostał noty numerycznej z powodu kilku rysek na awersie nad napisem. Mimo to moneta prezentuje się znakomicie. Ostry detal, intensywny połysk menniczy, delikatna patyna. Unikalna okazja do nabycia monety z najwyższej półki. Polecamy do najlepszych zbiorów.

Bitkin 8 (R); Friedberg 144

Stan zachowania: NGC UNC
Waga: Au
Średnica: 23 mm