Rosja. Elżbieta. Medal na pokój ze Szwecji w Åbo (Turku) 1743 - RZADKOŚĆ

8 000 PLN
Cena końcowa: 9 000 PLN
Przebicie: + 13 %

Medal wybity na pamiątkę traktatu w  Åbo.

Traktat pokojowy gwarantował swobodę religijną i przywileje mieszkańców przyłączonych do Rosji terenów, zdobytych w wojnie z Danią i Szwecja.

Ładny egzemplarz. Wiekowa patyna.

Bitkin M815 (R1); Diakov 88.7; ex. Sincona 24/204

Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 28,14 g Ag
Średnica: 39,7 mm