Polska XIX w./Rosja. Rubel 1844 MW, Warszawa

Cena wywoławcza:
400 PLN
400 PLN

Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną z małą tarczą z orłem polskim na skrzydle. Św. Jerzy bez płaszcza. U dołu litery M-W
Rw.: W wieńcu z liści laurowych i dębowych nominał i data 1844.

Dużo połysku menniczego. Mikroryski w tle. Ładny egzemplarz.

Bitkin 423; Plage 433; Berezowski 7.50 zł

Stan zachowania: 2- (EF-)
Waga: 20,84 g Ag
Średnica: 35,5 mm