Polska XIX w./Rosja. 20 kopiejek 1857 MW, Warszawa NGC MS62 (MAX) - RZADKOŚĆ

10 000 PLN
Cena końcowa: 23 000 PLN
Przebicie: + 130 %

Najwyższa nota gradingowa na świecie. Po raz pierwszy w ofercie aukcyjnej w Polsce w takim stanie zachowania i na świecie.

Nigdy wcześniej moneta nie pojawiła się w tak doskonałym stanie zachowania jak oferowany egzemplarz.

Niskonakładowe, rzadkie 20 kopiejek z Mennicy Warszawskiej.

Moneta przypomina lustrzankę, piękna wiekowa patyna i dodatkowo połysk na całej powierzchni.  Ekstremalnie rzadka w takim stanie zachowania. Jedyna MS-owa moneta która trafiła pod młotek przez ostatnie lata. Monety brakuje w większości kolekcji monet XIX wieku, egzemplarz zdecydowanie do najlepszych kolekcji!

Bitkin 286 (R1); Plage 456; Kopicki 9566 (R5); Safuta/Czerski 1555 (R4); Hutten-Czapski; 3820 (R3); Conros #145/60

Stan zachowania: NGC MS62 (MAX)
Średnica: 22 mm