August lll Sas. Talar 1754 EDC, Lipsk

Cena wywoławcza:
5 000 PLN
10 750 PLN
+ 115 %

Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: D G AVGVSTVS III REX POLONIARUM
Rw.: Pod koroną w wieńcu z gałązek palmowych czteropolowa tarcza herbowa, w środku mała tarcza saska. U dołu inicjały E D C.
W otoku: SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECT 1754

Szlachetna patyna, delikatny połysk menniczy, wyraźne detale. Bardzo dobra prezencja monety. Rzadszy typ popiersie w tym roczniku. Piękny talar.

Kahnt 675; Davenport 1617; Schnee 1037d

Stan zachowania: 2+ (EF+)
Waga: 29,00 g Ag
Średnica: 43 mm