Bolesław lV Kędzierzawy. (1146-1173). Denar (1146-1166) NGC MS62

Cena wywoławcza::
800 pln
1 050 pln
31 %

Aw.: Popiersie księcia na wprost trzymającego miecz, po bokach litery S-S, BOLEZLAS.
Rw.: Trzej książęta za stołem na wprost.

Piękny połysk menniczy. Ładnie wybity egzemplarz.

Kopicki 57 (R4)

Stan zachowania: NGC MS62
Średnica: 16 mm

Zygmunt ll August. Trojak (3 grosze) 1557, Gdańsk NGC MS64 (MAX)
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie i zbroi.W otoku: SIGIS AVG REX PO D PRVSRw.: U dołu tarcza z herbem miasta po bokach data 15-57Napis w czterech wierszach: III / GROSS AR / TRIP CIVI / GEDANENNajwyższa nota gradingowa na świecie.Odmiana trojaka bez lilijek pod datą. Najpiękniejszy trojak gdański z tego rocznika z jakim mieliśmy do czynienia. Moneta do najlepszych zbirów. Unikat w takim stanie zachowania.Doskonale widoczne wszystkie detale monety, piękny blask menniczy.Iger G.57. 2.d (R3)
Cena wywoławcza:
4 000 pln
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1589, Olkusz NGC MS64 (MAX)
Odmiana trojaka z legendą awersu zakończoną LIT.Najwyższa nota gradingowa na świecie. Menniczy egzemplarz z piękną patyną i połyskiem. Rzadszy typ monety.Iger O.89.1.c (R1)
Cena wywoławcza:
700 pln
August II Mocny. Dukat 1703 EPH, Lipsk NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ
Aw.: Popiersie króla w prawo na postumencie. W otoku.: AUGUSTUS II D G REX POL M D LIT &amp; ELECT SAXRw.: Pod koroną w ozdobnym kartuszy trzy tarcze herbowe: Polska, Litewska i Saska. Jeden z najładniej artystycznie skomponowanych polskich dukatów epoki późnego baroku.&nbsp; Dukaty takie bite w minimalnych nakładach nie miały charakteru monety obiegowej. Wybijano je jedynie dla podkreślenia królewskiego prestiżu w mennicy w Dreźnie. Mają wszystkie cechy polskiej monety koronnej, a nie sasko – polskiej. August II chciał w ten sposób złagodzić niezadowolenie szlachty polskiej spowodowane brakiem monety koronnej.Dukaty te zaprezentowano podczas obrad sejmowych. Posłużyły do opłacenia senatorów, dla uzyskania zgody na rezygnację z otwarcia mennic w Polsce. Podawana rzadkość w popularnych katalogach jest zaniżona. W zbiorach i na aukcjach dochowało się nie więcej niż kilkanaście sztuk. Ich rzeczywista rzadkość oscyluje pomiędzy R6 a R7. Niezmiernie rzadki dukat Augusta II Mocnego. Najwyższa nota gradingowa na świecie.Moneta bardzo ceniona wśród kolekcjonerów monet polskich jak i saskich. Ten typ dukata po raz pierwszy dostępny w sprzedaży na rynku polskim.Kahnt 66; Parchimowicz (-); Friedberg 2813; Baumgarten 682; KM 734
Cena wywoławcza:
30 000 pln
Stanisław August. Poniatowski. Szóstak (6 groszy) 1765 SB, Toruń NGC MS62 (MAX) Ex. Karolkiewicz
Aw.: Głowa króla w koronie, w prawo. W otoku: D G STANISL AVG R POL M D L R PRw.: Anioł podtrzymuje tarczę miejską. Po bokach przedzielona data 17-65, niżej inicjały kierownika mennicy S-B (Szymon Brückman, mincerz toruński)W otoku: MONETA ARGENT (VI) CIVITA THORUNENSNajwyższa nota gradingowa na świecie.Ostatni szóstak toruński w polskim mennictwie. Odmiana z AVG w tytulaturze awersu.Oferowany egzemplarz pochodzi z legendarnej dziś kolekcji H. Karolkiewicza.Marzenie kolekcjonerów, w stanie zachowania dla najbardziej wymagających - IDEALNY!Najpiękniejszy znany, menniczy egzemplarz. Bardzo dobrze zachowane lustro i detale. Gabinetowa sztuka, stanowić będzie niewątpliwie ozdobę każdej liczącej się kolekcji. POLECAMY!CNCT 1806; Berezowski 30 zł; Parchimowicz 203.a; Plage 520; Kopicki 8410 (R5); H-Czapski 3046 (R4)
Cena wywoławcza:
9 000 pln
Szwajcaria, Schaffhausen. Talar 1550 NGC MS62 (MAX)
Aw.: Baran wyskakujący ze świątyni, legenda otokowaRw: Orzeł, legenda otokowaNajwyższa nota gradingowa na świecie.Pięknie wybity i zachowany egzemplarz jak na ten typ monety. Połysk, wyraźne detale. Davenport 8741
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Węgry. Rudolf II. (1576-1612). Talar 1602 KB, Kremnica NGC MS62 (MAX)
Aw.: Popiersie, napis wokołoRw.: Orzeł dwugłowy pod koroną, napis wokółNajwyższa nota gradingowa na świecie.Wyśmienicie zachowana moneta w niespotykanym stanie zachowania. Wspaniały połysk menniczy, bardzo dobrze zachowane detale. Rzadki talar w tak pięknym stanie zachowania.Davenport 3013; Huszar 1030
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Japonia. 20 Yen Yr. 3 (1914) NGC MS66 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Niezmiernie rzadka pozycja w tak wyszukanym stanie zachowania.&nbsp;Friedberg 53
Cena wywoławcza:
7 500 pln
II RP. 2 złote 1936 seria ET PMG 66 EPQ
Wspaniale zachowany egzemplarz a gradingu PMG 66 z dopiskiem EPQ - wyjątkowa jakość papieru.Lucow 679 (R0); Miłczak 75a
Cena wywoławcza:
120 pln