Piękny egzemplarz

Bolesław lV Kedzierzawy. (1146-1173). Denar (1146-1157) NGC MS63

Cena wywoławcza::
900 pln
1 350 pln
50 %

Aw.: Rycerz z tarczą i proporcem.
Rw.: Dwaj książęta siedzący za stołem.

Bardzo wysoka nota gradingowa.

Wyśmienity egzemplarz. Bardzo wyraźne detale, intensywny połysk menniczy.

Rzadka moneta w takim stanie zachowania.

Kopicki 56 (R1); Gum.H. 9

Stan zachowania: NGC MS63
Średnica: 16 mm

Zygmunt lll Waza. Dukat 1612, Gdańsk PCGS MS63 (MAX)
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie, zbroi i w krezie. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M D L R P Rw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Nad tarczą gałązka z trzema trójlistnymi kwiatami (krzyżykami). W otoku: MONE AVREA CIVI GEDANENSIS 1612Najwyższa nota gradingowa na świecie.Odmiana dukata gdańskiego z gałązką z trzema kwiatkami nad tarczą miejską. Notowany tylko w trzech zbiorach prywatnych.  Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Najpiękniejszy dukat z tego rocznika z jakim mieliśmy do czynienia. Polecamy do najlepszych kolekcji. Kopicki 7527 (R3); Friedberg 10; H-Czapski 1290; CNG 183 III a; Kaleniecki s. 180; Dutkowski 105 (R5)
Cena wywoławcza:
28 000 pln
Michał Korybut Wiśniowiecki. Dukat 1673, Gdańsk NGC MS61 (MAX)
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi okrytej płaszczem.W otoku: MICHAEL DG REX - POL MDL R PRw.: Dwa lwy podtrzymują stojącą na konsoli owalną tarczę miejską, nad tarczą wieniec z małych rozet z gałązką, między łapami lwów inicjały D-L.W otoku: MON AUREA CIVITAT GEDANENS 1673Najwyższa nota gradingowa na świecie.Wyśmienicie zachowany dukat z pięknym blaskiem menniczym. Bardzo rzadka pozycja w takim stanie zachowania. Dość surowa ocena gradingowa. Polecamy do najlepszych zbiorów.Kopicki 7682; Friedberg 32; CNG 365.III; H-Cz. 2383; Kaleniecki s. 458; Tyszkiewicz 35; Parchimowicz 1576 b
Cena wywoławcza:
25 000 pln
August II Mocny. Dukat 1703 EPH, Lipsk NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ
Aw.: Popiersie króla w prawo na postumencie. W otoku.: AUGUSTUS II D G REX POL M D LIT &amp; ELECT SAXRw.: Pod koroną w ozdobnym kartuszy trzy tarcze herbowe: Polska, Litewska i Saska. Jeden z najładniej artystycznie skomponowanych polskich dukatów epoki późnego baroku.&nbsp; Dukaty takie bite w minimalnych nakładach nie miały charakteru monety obiegowej. Wybijano je jedynie dla podkreślenia królewskiego prestiżu w mennicy w Dreźnie. Mają wszystkie cechy polskiej monety koronnej, a nie sasko – polskiej. August II chciał w ten sposób złagodzić niezadowolenie szlachty polskiej spowodowane brakiem monety koronnej.Dukaty te zaprezentowano podczas obrad sejmowych. Posłużyły do opłacenia senatorów, dla uzyskania zgody na rezygnację z otwarcia mennic w Polsce. Podawana rzadkość w popularnych katalogach jest zaniżona. W zbiorach i na aukcjach dochowało się nie więcej niż kilkanaście sztuk. Ich rzeczywista rzadkość oscyluje pomiędzy R6 a R7. Niezmiernie rzadki dukat Augusta II Mocnego. Najwyższa nota gradingowa na świecie.Moneta bardzo ceniona wśród kolekcjonerów monet polskich jak i saskich. Ten typ dukata po raz pierwszy dostępny w sprzedaży na rynku polskim.Kahnt 66; Parchimowicz (-); Friedberg 2813; Baumgarten 682; KM 734
Cena wywoławcza:
30 000 pln
Zygmunt II August. Trojak 1558, Gdańsk NGC MS65 (MAX) RZADKOŚĆ R7 - JEDYNY!
Cena wywoławcza:
25 000 pln
Stanisław August Poniatowski. Trojak (3 grosze) 1766, Kraków PCGS AU58 (MAX)
Aw.: Popiersie króla, w zbroi w prawo. W otoku: STANISLAUS AUG D G REX POL M D LRw.: Pod koroną owalna czteropolowa tarcza herbowa, poniżej mała litera g. Całość okolona wieńcem z liści. W otoku: GROSSVS POLON TRIPLEX 1766Najwyższa nota gradingowa na świecie w PCGS.Piękny egzemplarz, delikatny połysk menniczy, dobrej jakości detale. Rzadsza moneta w takim stanie zachowania.Iger K.66.1.a (R1)
Cena wywoławcza:
600 pln
Stanisław August Poniatowski. Grosz 1767 G, Kraków PCGS MS63 BN (MAX)
Aw.: Monogram SAR (Stanisław August Rex) pod koroną, po bokach data 17-67Rw.: Pod koroną owalna czteropolowa tarcza herbowa, poniżej inicjał G Całość okolona wieńcem z liści. W otoku: I GROSSVS REG POL M D LOdmiana bez jagódek w wieńcu, brak kropki po GROSSUS. Zwykłe G zamiast ozdobnego G. Najwyższa nota gradingowa na świeciePiękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania. Moneta do najlepszych kolekcji.Kopicki 2186; Plage (miedź) 77; Parchimowicz (SAP) 5b8; Palge 63
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Stany Śląskie. Jednostronna Klipa trzytalarowa 1621, Głogów NGC MS63 (MAX)
Aw.: Orzeł śląski, data 16 - Z1. Na dole litery H-RW otoku: MONETA ARGENTEA SILESIA III TALERORw.: -Najwyższa nota gradingowa na świecie.Idealnie zachowana klipa jednostronna. Piękny połysk menniczy na całej powierzchni. Najpiękniejszy egzemplarz jaki mieliśmy w ofercie. Polecamy.Kopicki 7018 (R3); F.u.S. 83
Cena wywoławcza:
3 500 pln
PRL. 2 złote 1959 PCGS MS67 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Najrzadszy rocznik monety 2-złotowej. Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.Fischer OB 041; Parchimowicz 216b
Cena wywoławcza:
800 pln