Piękny egzemplarz

Bolesław IV Kędzierzawy. (1146-1173). Denar (1157-1166) NGC MS63 RZADKOŚĆ R5

Cena wywoławcza::
1 000 pln
1 550 pln
55 %

Aw.: Cesarz siedzący na tronie na wprost, trzymający lilie w dłoniach
Rw.: Napis poziomy w trzech liniach BOL EZL AVS

Bardzo wysoka nota gradingowa.

Pięknie wybity i zachowany denar. Połysk, wyraźne detale.

Rzadka moneta w takim stanie zachowania.

Kopicki 58 (R5)

Stan zachowania: NGC MS63
Średnica: 16 mm

Bolesław lll Krzywousty. Denar NGC MS63 (MAX)
Aw.: Rycerz przebijający włócznią smoka.Rw.: Krzyż, w polach duże i małe kulki.Najwyższa nota gradingowa na świecie. Pięknie wybity i zachowany egzemplarz. Delikatna patyna podkreślająca nieruszone detale.Najpiękniejszy egzemplarz dostępny w sprzedaży aukcyjnej. Polecamy.Kopicki 44 (R2)
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Zygmunt ll August. Grosz 1556, Gdańsk NGC MS64 (MAX)
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: SIGIS AVG REX P D PRVSIRw.: Tarcza z herbem miasta. W otoku: GROSSVS CIVI GEDANEN 1556Najwyższa nota gradingowa na świecie.Odmiana z dużą głową króla i końcówką legendy awersu PRVSSI. Pierwszy rocznik groszy gdańskich.Wspaniale zachowany egzemplarz. Połysk menniczy. Piękna, złotawa patyna podkreślająca detale. Rzadka moneta.Kopicki 7360 (R3); Tyszkiewicz 4 mk
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Zygmunt lll Waza. Dukat 1612, Gdańsk PCGS MS63 (MAX)
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie, zbroi i w krezie. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M D L R P Rw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Nad tarczą gałązka z trzema trójlistnymi kwiatami (krzyżykami). W otoku: MONE AVREA CIVI GEDANENSIS 1612Najwyższa nota gradingowa na świecie.Odmiana dukata gdańskiego z gałązką z trzema kwiatkami nad tarczą miejską. Notowany tylko w trzech zbiorach prywatnych.  Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Najpiękniejszy dukat z tego rocznika z jakim mieliśmy do czynienia. Polecamy do najlepszych kolekcji. Kopicki 7527 (R3); Friedberg 10; H-Czapski 1290; CNG 183 III a; Kaleniecki s. 180; Dutkowski 105 (R5)
Cena wywoławcza:
28 000 pln
Jan II Kazimierz. Talar 1649 GP, Kraków NGC AU (MAX) - RZADKOŚĆ
Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i pełniej zbroi, z berłem na ramieniu i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa.W otoku: IOANNES CASIMIR DG REX POLON MAG DVX LIT RVS PRVS M S LRw.: Pod koroną czteropolowa tarcza herbowa z małą tarczą z herbem Snop – Wazów w środku. Całość opasana Orderem Złotego Runa. W łańcuchu mały herb Sas w tarczy, po bokach inicjały mennicze G-P, nad nimi data 16-49W otoku: SMO SVE CZER QWE N NON SVE CO VA H REXW 1649 roku, pierwszym roku panowania króla Jana Kazimierza, obowiązywała wciąż ordynacja mennicza ustanowiona jeszcze przez Zygmunta III w 1627 roku zabraniająca bicia drobnej monety srebrnej. Wybijano jedynie pełnowartościowe grube monety: talary i dukaty. Wymuszona trudną sytuacją gospodarczą i ciągłymi wojnami, już w 1650 roku została wprowadzona nowa ordynacja, ponownie wprowadzająca możliwość bicia drobnej podwartościowej monety. Ta decyzja zaowocowała natychmiastowymi skutkami. Niemalże całkowicie zaniechano bicia talarów, a kraj został zalany drobną, o zaniżonej próbie srebra, monetą. Natychmiast też zostały wyprowadzone z obiegu pełnowartościowe talary. Ich dalszy los został tym samym przesądzony. Do naszych czasów przetrwały jedynie nieliczne egzemplarze. Polska zaczęła staczać się w otchłań chaosu gospodarczego i monetarnego, który trwał następne sto lat i zakończył się upadkiem Rzeczpospolitej. Talary Jana Kazimierza są dzisiaj wyjątkowo rzadkimi monetami. Technika bicia była na tyle niedoskonała, że rewersy ulegały bardzo szybkiemu zniszczeniu, stąd awers łączono nieraz z kilkoma kolejnymi rewersami. Z powodu dużej liczby stempli trudno określić faktyczną rzadkość konkretnej odmiany. Opisywana moneta to odmiana z datą pod inicjałami dzierżawcy mennicy krakowskiej oraz z małym herbem Sas pod tarczą na rewersie.Jedyny talar tego typu ogradowany przez firmę NGC, przez co najwyżej oceniony.Bardzo ładny egzemplarz z równomierną patyną na całej powierzchni i wyraźnymi detalami.&nbsp; Duża rzadkość, zwłaszcza w takim stanie zachowania.&nbsp; Pozycja godna najlepszych zbiorów.Kopicki 1808 (R5); Kurpiewski 541 (R5); H-Czapski 1901 (R5); Tyszkiewicz 100 mk; Davenport 4336; Dutkowski „Talary Jana Kazimierza” 02. (R8?)
Cena wywoławcza:
38 000 pln
Królestwo Polskie, Aleksander l. 50 złotych 1819 IB, Warszawa NGC MS61 (MAX)
Aw.: Głowa cara w prawo. W otoku: ALEXANDER I CESARZ SA W ROS KRÓL POLSKIRw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną. Na piersi, na tle gronostajowego płaszcza, tarcza z orłem polskim, u dołu inicjały I-B, poniżej data.W otoku od lewej: 26 Z GRZ CZ KOL *18-19* 50 ZŁOT POLSKNajwyższa nota gradingowa na świecie.Wyśmienicie zachowany egzemplarz. Doskonale widoczne wszystkie detale. Warto zwrócić uwagę na baki cara - element najbardziej narażony na wytarcie. Polecamy do najlepszych zbiorów. Kopicki 2738; Friedberg 105; Plage 3 (R2); Bitkin 806 (R1); Berezowski 80; Parchimowicz 1051a
Cena wywoławcza:
20 000 pln
Polska XlX w./Rosja. 2 kopiejki 1862 BM, Warszawa NGC MS62 BN (MAX)
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną z mała tarczą z orłem polskim na skrzydle. W środku duża tarcza ze św. Jerzym. U dołu litery B-MRw.: W wieńcu z liści laurowych i dębowych napis nominał i data 1862Najwyższa nota gradingowa na świecie. XIX wieczna moneta z mennicy warszawskiej niezmiernie rzadka w tak pięknym stanie zachowania.Piękna brązowa patyna, wyraźne nawet najdrobniejsze detale oraz połysk menniczy sprawiają, że monet tę śmiało polecić do najlepszych zbiorów.Bitkin 471; Parchimowicz 1108c (R); Plage 493
Cena wywoławcza:
3 500 pln
II RP. 10 złotych Bolesław Chrobry 1925 NGC MS65+ PL PROOF LIKE (2 MAX)
Druga najwyższa nota i to zaledwie o niewiele, gdyż "+" w ocenie oznacza iż naprawdę niewiele zabrakło aby moneta otrzymała notę wyższą. Egzemplarz prócz plusa otrzymał jeszcze dopisek PL, co oznacza iż takie monety nie występują jako bite stemplem lustrzanym - jednak oferowany przez nas egzemplarz nosi wszelkie cechy ówczesnych lustrzanek, czyli wspaniałe lustro mennicze i delikatne na wypukłych elementach monety co sprawia że wygląda jak lustrzanka. Monety okresu II RP bardzo rzadko występują z dopiskiem PL, niepowtarzalna okazja do uzupełnienia kolekcji o tak wspaniale zachowany egzemplarz.Fischer OB 024; Parchimowicz 125
Cena wywoławcza:
1 700 pln
II RP. 10 złotych 1925 Bolesław Chrobry NGC MS67 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Idealnie zachowany, menniczy egzemplarz z pięknym połyskiem i doskonałymi detalami. Moneta złota z okresu II RP w tak ekstremalnie wysokiej nocie należy do szczególnie rzadko występujących na rynku numizmatycznym. Fischer OB 024; Parchimowicz 125
Cena wywoławcza:
2 200 pln