Piękny egzemplarz

Bolesław lll Krzywousty. Denar NGC MS63 (MAX)

Cena wywoławcza::
1 000 pln
1 750 pln
75 %

Aw.: Rycerz przebijający włócznią smoka.
Rw.: Krzyż, w polach duże i małe kulki.

Najwyższa nota gradingowa na świecie.

Pięknie wybity i zachowany egzemplarz. Delikatna patyna podkreślająca nieruszone detale.

Najpiękniejszy egzemplarz dostępny w sprzedaży aukcyjnej. Polecamy.

Kopicki 44 (R2)

Stan zachowania: NGC MS63 (MAX)
Średnica: 13 mm

Zygmunt lll Waza. Talar 1629, Bydgoszcz PCGS AU50 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa.W otoku: SIGIS III D G REX POL M D LIT RVS PRVS MASRw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa opasana Orderem Złotego Runa, po bokach inicjały I-I i data 16-29W otoku: SAM LIV NEC NO SVE - GOT VAD Q HRI REXRzadsza odmiana z herbem Półkozic na rewersie. Na awersie miecz „przecina” kokardę i dochodzi do napisu otokowego. Legenda awersu i rewersu zakończona dużym krzyżykiem.Pięknie zachowany i wybity talar doceniony najwyższą notą gradingową na świecie w PCGS. Dużo świeżości i połysku menniczego. Delikatna patyna podkreślająca detale. Polecamy.Davenport 4315; Tyszkiewicz 6; Dostych 29.3.05 (R6)
Cena wywoławcza:
6 000 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1623, Gdańsk NGC MS61 (MAX)
Aw.: Popiersie w koronie i zbroi z wyłożonym krótkim koronkowym kołnierzem, na piersi Order Złotego Runa. W otoku: SIGIS III D G REX POL M D L R PRVRw.: Dwa lwy podtrzymują owalną tarczę miejską. Nad tarczą skrócona data 23. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSISOdmiana z końcówką PRV na awersie i skróconą datą nad herbem Gdańska.Najwyższa gradingowa nota na świecie dla tej odmiany.Wspaniale zachowany egzemplarz. Piękny połysk menniczy. Bardzo dobre detale. Rzadsza pozycja w tym stanie zachowania.Shatalin/Grendel GD23e-4 (R)
Cena wywoławcza:
600 pln
August III Sas. Tymf (tynf) 1763 FLS, Elbląg NGC MS65 (MAX) Ex. Karolkiewicz Collection - RZADKOŚĆ R6-R7
Aw.: Popiersie króla w koronie i zbroi okrytej płaszczem. W otoku: D G AVGVST III R POL M D L R P D S & ELRw.: W ozdobnym kartuszu tarcza miejska. U góry nominał. U dołu tarczy data 17-63 Poniżej inicjały I C S (Jost Karol Schröder). W otoku: MON ARGENTA CIVIT ELBINGENSIS / FLS / SECUND REDPod koniec czerwca 1763 roku nowym zarządcą mennicy elbląskiej został Fryderyk Ludwik Stieber. Kontynuował on bicie szelągów, trojaków i tynfów oraz, dla celów prestiżowych, dwudukatów. Te ostatnie wybijano korzystając ze stempli przygotowanych do bicia tynfów. Tynfy występują w dwu odmianach: z napisem SEC:RED i SECUND:RED. Obie odmiany zaliczane są do bardzo rzadkich i występują tylko w największych kolekcjach polskich monet m.in. Radziwiłła, Mikockiego, Frankiewicza i Karolkiewicza. Oferowany egzemplarz pochodzi z legendarnej dziś kolekcji H. Karolkiewicza!Najwyższa nota gradingowa na świecie. Marzenie kolekcjonerów ortów, w stanie zachowania dla najbardziej wymagających kolekcji - CUDO! Najpiękniejszy znany egzemplarz.Bardzo świeża odbitka ze stempla. Absolutnie menniczy egzemplarz. Perfekcyjnie zachowane lustro i detale. Unikatowa moneta ze względu na stan zachowania. Gabinetowa sztuka, stanowić będzie niewątpliwie ozdobę każdej liczącej się kolekcji.Kopicki 7192 (R6); CNCE 437 (R7); H-Czapski 2294; Kahnt 747; Tyszkiewicz 30; Pfau (-)
Cena wywoławcza:
30 000 pln
Polska XlX w./Rosja. 2 kopiejki 1862 BM, Warszawa NGC MS62 BN (MAX)
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną z mała tarczą z orłem polskim na skrzydle. W środku duża tarcza ze św. Jerzym. U dołu litery B-MRw.: W wieńcu z liści laurowych i dębowych napis nominał i data 1862Najwyższa nota gradingowa na świecie. XIX wieczna moneta z mennicy warszawskiej niezmiernie rzadka w tak pięknym stanie zachowania.Piękna brązowa patyna, wyraźne nawet najdrobniejsze detale oraz połysk menniczy sprawiają, że monet tę śmiało polecić do najlepszych zbiorów.Bitkin 471; Parchimowicz 1108c (R); Plage 493
Cena wywoławcza:
3 500 pln
II RP. 5 złotych 1930 Nike PCGS MS63 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Wyśmienicie zachowana moneta. Piękny blask menniczy na całej powierzchni. Wyselekcjonowany egzemplarz. Bardzo rzadki rocznik, szczególnie w takim stanie zachowania. Polecamy do najlepszych zbiorów monet okresu II RP.Parchimowicz 114c
Cena wywoławcza:
10 000 pln
Niemcy, HAMELN - miasto. Talar 1555 NGC MS63 (MAX) - RZADKOŚĆ
Aw.: Herb miasta na tarczy na tle kościoła, powyżej skrócona data. W otoku: MONETA NOVA CIVITATIS Q HA MELRw.: Stojący święty Bonifacy z otwartą księgą i pastorałem. W otoku: SANTVS BONIF - ACIVS EPISCOPVSNajwyższa nota gradingowa na świecie.Dużej rzadkości talar bez jakichkolwiek śladów obiegu. Mocny połysk menniczy, ostre detale. Moneta w odmianie bez znaków mincerza raz odnotowana na aukcji Künkera w 2019 i sprzedana za 16 000 euro. Nasz egzemplarz posiada znaki mincerza, jednak tak piękny nie wystąpił jeszcze w ofercie aukcyjnej. Wyjątkowa okazja do uzupełnienia kolekcji w numizmat z najwyższej półki. Polecamy.Davenport 9230; Calvelage / Schrock 35
Cena wywoławcza:
20 000 pln
Wolne Miasto Gdańsk/Danzig. 5 guldenów 1932 Kościół NMP NGC MS64 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Unikatowy stan zachowania. Moneta bez śladów obiegu. Delikatna patyna, wspaniały połysk menniczy. Najpiękniejszy egzemplarz jaki mieliśmy w ofercie. Gorąco polecamy. Moneta do najlepszych kolekcji monet WMG.Parchimowicz 66; Fischer WMG 016
Cena wywoławcza:
12 000 pln
PRL. 2000 złotych 1980 XIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie NGC PF69 ULTRA CAMEO (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Piękny, menniczy egzemplarz ze wspaniałym, głębokim lustrem i matowymi wypukłymi elementami co zostało docenione najwyższą notą w NGC PF69 ULTRA CAMEO.Parchimowicz P505a
Cena wywoławcza:
1 500 pln