Władysław Herman. Denar, Kraków lub Płock

Cena wywoławcza::
600 pln
1 500 pln
150 %

Aw.: Głowa w lewo.
Rw.: Budowla z trzema wieżami.

Złotawa patyna, delikatny połysk. Bardzo ładnie wybity egzemplarz.

Rzadszy w takim stanie zachowania.

Kopicki 32 (R1)

Stan zachowania: 1-/2+ (UNC-/EF+)
Waga: 0,71 g Ag
Średnica: 15 mm;

Polska/Francja. Henryk Walezy. Ecu d’or 1580 H, La Rochelle PCGS MS61 (MAX)
Aw.: Pod koroną tarcza herbowa Francji – trzy lilie i napis w otokuRw.: Krzyż kwiatowy i napis w otoku.Najwyższa nota gradingowa na świecie.Pięknie wybity i zachowany egzemplarz jak na ten typ monety. Rzadka moneta. Duplessy 1121A; Friedberg 386 ; Kopicki 10480 (R4)
Cena wywoławcza:
8 000 pln
Zygmunt lll Waza. Dukat 1612, Gdańsk PCGS MS63 (MAX)
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie, zbroi i w krezie. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M D L R P Rw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Nad tarczą gałązka z trzema trójlistnymi kwiatami (krzyżykami). W otoku: MONE AVREA CIVI GEDANENSIS 1612Najwyższa nota gradingowa na świecie.Odmiana dukata gdańskiego z gałązką z trzema kwiatkami nad tarczą miejską. Notowany tylko w trzech zbiorach prywatnych.  Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Najpiękniejszy dukat z tego rocznika z jakim mieliśmy do czynienia. Polecamy do najlepszych kolekcji. Kopicki 7527 (R3); Friedberg 10; H-Czapski 1290; CNG 183 III a; Kaleniecki s. 180; Dutkowski 105 (R5)
Cena wywoławcza:
28 000 pln
Jan III Sobieski. Ort (18 groszy) 1677 SB, Bydgoszcz PCGS MS64 (MAX)
Aw.: Popiersie króla w prawo, w wieńcu laurowym i rzymskiej zbroi. W otoku: IOAN III D G REX POL M D L R PRw.: Pod koroną czteropolowa tarcza herbowa z herbem Janina - Sobieskich w środku. Po bokach nominał 1-8 i inicjały S-B. U dołu w napisie herb Wieniawa w tarczy. W otoku: MON NOVA ARG - REG POLONI 1677Odmiana z literami S-B Santiego de Urbanis Bani pod nominałem i herbem Leliwa w owalnej tarczy.Najwyższa nota gradingowa na świecie.Wyśmienicie zachowany egzemplarz z mocnym połyskiem na całej powierzchni. Świetna jakość bicia. Polecamy do najlepszych zbiorów.Kopicki 1979 (R)
Cena wywoławcza:
10 000 pln
August III Sas. Tymf (tynf) 1763 FLS, Elbląg NGC MS65 (MAX) Ex. Karolkiewicz Collection - RZADKOŚĆ R6-R7
Aw.: Popiersie króla w koronie i zbroi okrytej płaszczem. W otoku: D G AVGVST III R POL M D L R P D S & ELRw.: W ozdobnym kartuszu tarcza miejska. U góry nominał. U dołu tarczy data 17-63 Poniżej inicjały I C S (Jost Karol Schröder). W otoku: MON ARGENTA CIVIT ELBINGENSIS / FLS / SECUND REDPod koniec czerwca 1763 roku nowym zarządcą mennicy elbląskiej został Fryderyk Ludwik Stieber. Kontynuował on bicie szelągów, trojaków i tynfów oraz, dla celów prestiżowych, dwudukatów. Te ostatnie wybijano korzystając ze stempli przygotowanych do bicia tynfów. Tynfy występują w dwu odmianach: z napisem SEC:RED i SECUND:RED. Obie odmiany zaliczane są do bardzo rzadkich i występują tylko w największych kolekcjach polskich monet m.in. Radziwiłła, Mikockiego, Frankiewicza i Karolkiewicza. Oferowany egzemplarz pochodzi z legendarnej dziś kolekcji H. Karolkiewicza!Najwyższa nota gradingowa na świecie. Marzenie kolekcjonerów ortów, w stanie zachowania dla najbardziej wymagających kolekcji - CUDO! Najpiękniejszy znany egzemplarz.Bardzo świeża odbitka ze stempla. Absolutnie menniczy egzemplarz. Perfekcyjnie zachowane lustro i detale. Unikatowa moneta ze względu na stan zachowania. Gabinetowa sztuka, stanowić będzie niewątpliwie ozdobę każdej liczącej się kolekcji.Kopicki 7192 (R6); CNCE 437 (R7); H-Czapski 2294; Kahnt 747; Tyszkiewicz 30; Pfau (-)
Cena wywoławcza:
30 000 pln
Austria. Franciszek Józef I (1848-1916). PRÓBA miedź Korona 1914 NGC XF (MAX)
Rzadka moneta próbna Karla Goetza wybita w miedzi. Jedyny ogradowany egzemplarz. Ryski, patyna.KM PN74
Cena wywoławcza:
500 pln
Kongo. 50 franków 1965 stempel lustrzany PCGS PR67 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Jedyny egzemplarz, który otrzymał tak wysoką notę od firmy PCGS. Moneta wybita stemplem lustrzanym w bardzo niskim nakładzie 3000 egzemplarzy. Około 70% nakładu zostało przetopione. Numizmat wybity na 5 rocznicę niepodległości. Bardzo rzadka moneta. Piękny, menniczy egzemplarz.Friedberg 2
Cena wywoławcza:
2 600 pln
Wolne Miasto Gdańsk/Danzig. 5 guldenów 1932 Krantor / Żuraw NGC MS63 (2 MAX)
Druga najwyższa nota gradingowa na świecie.Najrzadsza moneta 5-guldenowa z Wolnego Miasta Gdańska poszukiwana przez kolekcjonerów na całym świecie. Wyśmienity stan zachowania. Delikatna patyna podkreślająca nienaruszone detale. Połysk. Egzemplarza do najlepszych kolekcji monet WMG dla najbardziej wymagających. Polecamy.Parchimowicz 67; Fischer WMG 017
Cena wywoławcza:
15 000 pln
PRL. PRÓBA Nikiel 10 złotych 1964 klucz, sierp i kielnia (ze znakiem mennicy) NGC MS64 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Próba wybita w nieznanym nakładzie. Ekstremalnie rzadka odmiana ze znakiem mennicy pod łapą orła na rewersie.W katalogu "Monety próbne PRL" J. Parchimowicza moneta z ceną amatorską.Piękny, menniczy egzemplarz w max nocie.Parchimowicz P243.c (c.a.)
Cena wywoławcza:
1 500 pln