Władysław Herman. Denar, Kraków lub Płock

Cena wywoławcza::
600 pln
750 pln
25 %

Aw.: Głowa w lewo.
Rw.: Budowla z trzema wieżami.

Bardzo ładny, czytelny egzemplarz z kolorową patyną. Połysk.

Kopicki 32 (R1)

Stan zachowania: 2/2+ (EF/EF+)
Waga: 0,60 g Ag

Zygmunt ll August. Trojak (3 grosze) 1557, Gdańsk NGC MS64 (MAX)
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie i zbroi.W otoku: SIGIS AVG REX PO D PRVSRw.: U dołu tarcza z herbem miasta po bokach data 15-57Napis w czterech wierszach: III / GROSS AR / TRIP CIVI / GEDANENNajwyższa nota gradingowa na świecie.Odmiana trojaka bez lilijek pod datą. Najpiękniejszy trojak gdański z tego rocznika z jakim mieliśmy do czynienia. Moneta do najlepszych zbirów. Unikat w takim stanie zachowania.Doskonale widoczne wszystkie detale monety, piękny blask menniczy.Iger G.57. 2.d (R3)
Cena wywoławcza:
4 000 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1613, Gdańsk NGC MS62 (2 MAX) - RZADKI ROCZNIK
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M D L R PRRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Legendę rozpoczyna znak menniczy - Łapa niedźwiedzia. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1613Druga najwyższa nota gradingowa na świecie.Odmiana z kropką nad łapą niedźwiedzia na rewersie.Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Rzadki i ceniony rocznik. Shatalin/Grendel GD13-2 (R2)
Cena wywoławcza:
2 500 pln
Władysław IV Waza. Dukat 1637, Toruń NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ R7
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: VLAD IIII D G REX POL ET SVE M D L RPRw.: Anioł podtrzymuje owalny kartusz z herbem miasta. U dołu inicjały I-I W otoku: MONETA AVR CIVIT THORVNENSIS 1637Dukaty z 1637 roku znane są w dwóch typach: z popiersiem w rycerskiej zbroi (oferowany egzemplarz) oraz w kirysie husarskim zdobionym na ramieniu głową lwa. Ekstremalnie rzadka odmiana z miniaturową literką P i dużymi cyframi 37 w dacie. Nasz dukat jest czwartym znanym egzemplarzem. Dwa egzemplarze znane są ze zbiorów w Malborku i Ermitażu. Trzeci egzemplarz został sprzedany za 73600 złotych na naszej Aukcji 8, lot 78 (ze zbioru Potockich) za 73600 złotych. Najwyższa nota gradingowa na świecie.Najwyższa nota gradingowa na świecie.Wspaniale zachowana moneta. Mocny połysk menniczy, ostre detale, delikatna patyna. Ta sama moneta zilustrowana w książce J. Dutkowskiego „Złoto Wazów” Tom I. Ekstremalnie rzadka pozycja do najlepszych zbiorów.Kopicki 8296; CNCT 1431; Kaleniecki nie notuje, inne odmiany s. 236; Parchimowicz 1887e; Dutkowski Tom I 37 (R7)
Cena wywoławcza:
30 000 pln
Michał Korybut Wiśniowiecki. Dukat 1673, Gdańsk NGC MS61 (MAX)
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi okrytej płaszczem.W otoku: MICHAEL DG REX - POL MDL R PRw.: Dwa lwy podtrzymują stojącą na konsoli owalną tarczę miejską, nad tarczą wieniec z małych rozet z gałązką, między łapami lwów inicjały D-L.W otoku: MON AUREA CIVITAT GEDANENS 1673Najwyższa nota gradingowa na świecie.Wyśmienicie zachowany dukat z pięknym blaskiem menniczym. Bardzo rzadka pozycja w takim stanie zachowania. Dość surowa ocena gradingowa. Polecamy do najlepszych zbiorów.Kopicki 7682; Friedberg 32; CNG 365.III; H-Cz. 2383; Kaleniecki s. 458; Tyszkiewicz 35; Parchimowicz 1576 b
Cena wywoławcza:
25 000 pln
Zygmunt II August. Trojak 1558, Gdańsk NGC MS65 (MAX) RZADKOŚĆ R7 - JEDYNY!
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: SIGIS AVG REX PO D PRVSRw.: U dołu tarcza z herbem miasta po bokach data 15-58 i dwie lilie. Napis w czterech wierszach: III / GROSS AR / TRIP CIVI / GEDANENNajwyższa nota gradingowa na świecie.Ekstremalnie rzadki rocznik trojaka gdańskiego wybity w małym nakładzie po decyzji króla zamykającej mennicę w Gdańsku na początku 1558 roku.- W podręczniku Józefa Tyszkiewicza egzemplarz wyceniony na 30 marek w złocie.- W katalogu Tadeusza Igera rzadkość monety określona na R7 z dopiskiem bardzo rzadki.- W katalogu Edmunda Kopickiego rzadkość monety określona na R7.UNIKATOWY stan zachowania. Bardzo świeża odbitka ze stempla, egzemplarz o prezencji lustrzanki z niesamowicie ostrym reliefem. Absolutnie menniczy. Perfekcyjnie zachowane lustro i detale. Unikatowa moneta ze względu na stan zachowania i ogromną rzadkość. Gabinetowa sztuka do najlepszych kolekcji!Kopicki 7370 (R7) ; Iger G.58.1.a (R7); CNG 93 II; Parchimowicz 2958; Tyszkiewicz 30
Cena wywoławcza:
25 000 pln
II RP. 5 złotych 1936 Piłsudski NGC MS65 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Wyselekcjonowany egzemplarz.Fischer OB 017
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Niderlandy Austriackie. Baron Reckheim - Willem van Vlodrop (1556-1565). Daalder - Talar (1556-1558) NGC MS65 (MAX)
Aw.: Wielopolowa tarcza herbowa dekorowana labrami, powyżej dwa hełmy rycerskie.&nbsp; W otoku: MO NO LIB BARONATVS IMP RECHEIMENRw.: Dwugłowy orzeł. W otoku: CAROL V ROMANO IMPE SEMPER AVGVSTVNajwyższa nota gradingowa na świecie.Moneta z tytulaturą cesarza Karola V. Baron Reckheim - Willem van Vlodrop (1556-1565)Wyśmienicie zachowany egzemplarz. Intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Podwójne uderzenie na awersie. Duża rzadkość w takim stanie zachowania.Delmonte 491 (R1); Davenport 8682
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Polska - OST 20 kopiejek 1916 Poznań PMG 65 EPQ (MAX) - IDEALNY
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko 2 egzemplarze ogradowane tak wysoko.Banknot w gradingu PMG z notą 65 oraz dopiskiem: wyjątkowa jakość papieru – EPQ (Exceptional Paper Quality). Z pozoru popularny banknot, jednak sporadycznie pojawiający się w sprzedaży aukcyjnej w tak wyszukanym stanie zachowania. Sztywny papier, brak złamań i zgięć. Idealnie zachowany.Ros. 457; Miłczak P1
Cena wywoławcza:
350 pln