Piękny egzemplarz

Bolesław ll Śmiały. Denar książęcy, Kraków NGC MS61

Cena wywoławcza::
1 500 pln
1 500 pln

Aw.: Głowa w lewo
Rw.: Książę na koniu bez tarczy

Menniczy, czytelny egzemplarz. Piękny połysk menniczy. Rzadka moneta w takim stanie zachowania. Polecamy.

Kopicki 25 (R3)

Stan zachowania: NGC MS61
Średnica: 13,5 mm

Zygmunt III Waza. Dukat 1597 Gdańsk, Ex. Potocki Collection NGC MS63 (MAX)  - RZADKOŚĆ R6
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie, zbroi i w krezie. W otoku: SIGIS 3 D G - REX POL ET SV D P Rw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Nad tarczą monogram PK (Philipp Klüwer), przed napisem znak menniczy ręka zbrojna. W otoku: MONE NO AVR CIVI GEDANENSIS 97Najwyższa nota gradingowa na świecie.Odmiana dukata z końcówką SV DP na awersie i dwukropkiem po GEDANENSIS: na rewersie. Znakomita proweniencja z kolekcji Potockich. Idealnie zachowany XVI wieczny dukat, wspaniały połysk menniczy oraz delikatna wiekowa patyna. IDEAŁ! Moneta do najlepszych kolekcji polskiego złota.Ta sama moneta zilustrowana w książce J. Dutkowskiego „Złoto Wazów” Tom I.Kopicki 7519 (R4); Friedberg 10; Kaleniecki s. 161; Tyszkiewicz 20mk; Złoto Wazów (TI) 66a (R6)
Cena wywoławcza:
30 000 pln
August III Sas. Dukat 1734, Gdańsk NGC MS63+ (MAX)
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: AVGVST III D G REX POL M D L R P EL SRw.: Dwa lwy podtrzymują owalną tarczę miejską stojącą na ozdobnej konsoli. W otoku: MON AVREA CIVITAT GEDAN 1734Polska z początkiem 1734 roku była miejscem rywalizacji i walki o władzę dwóch królów – Stanisława Leszczyńskiego i ukoronowanego w styczniu tego roku, Augusta III. Leszczyński wspierany przez Francuzów w październiku 1733 roku zbiegł do przyjaznego mu Gdańska. Miasto po ponad czteromiesięcznym szturmie armii rosyjskiej (promującej Augusta) poddało się 9 lipca 1734 roku marszandowi polnemu Munnichowi a Leszczyński w przebraniu wrócił do Prus. 19 lipca August III przybył do Oliwy witany przez deputację miasta. Gdańszczanie musieli Augusta III uznać królem oraz w ramach przeprosin zapłacić 80 tys. złotych, zaś Rosji uiścić olbrzymi haracz w wysokości miliona talarów. Wtedy to, prawie po 20-letniej przerwie, otwarto mennicę gdańską i celem udobruchania nowego monarchy wybito (zapewne w niewielkiej ilości) piękny dukat w darze królowi z jego ukoronowanym popiersiem na awersie i efektownym herbem Gdańska na rewersie. Ten rzadki dukat jest pierwszą monetą potwierdzającą panowanie Augusta III w Polsce (Prusy Królewskie) oraz ostatnim dukatem wybitym w mennicy gdańskiej. Duża rzadkość na rynku numizmatycznym. Najwyższa nota gradingowa na świecie z plusem, co oznacza iż niewiele zabrakło do oceny o pkt wyżej.Wyśmienicie zachowany dukat z pełnym lustrem menniczym. Widoczne nawet najdrobniejsze detale popiersie króla i lwów podtrzymujących herb Gdańska. Polecamy do najlepszych kolekcji.Bahrfeld 8654; H-Czapski 2756 (R3); Gumowski 2134; Friedberg 42; Kopicki 7788; CNG 429; Tyszk. 30
Cena wywoławcza:
40 000 pln
Zygmunt II August. Trojak 1558, Gdańsk NGC MS65 (MAX) RZADKOŚĆ R7 - JEDYNY!
Cena wywoławcza:
25 000 pln
Stanisław August Poniatowski. Trojak (3 grosze) 1764, Toruń NGC UNC (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Aw.: Pod koroną królewski monogram i data 1764Rw.: Anioł podtrzymuje tarczę miejską. Po bokach inicjały kierownika mennicy S-B (Szymon Brückman, mincerz toruński)W otoku: GROSSUS TRIPLEX THORUNENSISNajwyższa nota gradingowa na świecie.Po raz pierwszy w Naszej ofercie ekstremalnie rzadki trojak toruński z roku 1764.&nbsp; Pozycja godna najlepszych zbiorów. Najpiękniejszy znany egzemplarz. Plage 511; Iger T.64.1.a (R6)
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Polska XIX w./Rosja. 20 kopiejek 1857 MW, Warszawa NGC MS62 (MAX) - RZADKOŚĆ
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Po raz pierwszy w ofercie aukcyjnej w Polsce w takim stanie zachowania i na świecie.Nigdy wcześniej moneta nie pojawiła się w tak doskonałym stanie zachowania jak oferowany egzemplarz.&nbsp;&nbsp; Niskonakładowe, rzadkie 20 kopiejek z Mennicy Warszawskiej. Moneta przypomina lustrzankę, piękna wiekowa patyna i dodatkowo połysk na całej powierzchni.&nbsp; Ekstremalnie rzadka w takim stanie zachowania. Jedyna MS-owa moneta która trafiła pod młotek przez ostatnie lata. Monety brakuje w większości kolekcji monet XIX wieku, egzemplarz zdecydowanie do najlepszych kolekcji!Bitkin 286 (R1); Plage 456; Kopicki 9566 (R5); Safuta/Czerski 1555 (R4); Hutten-Czapski; 3820 (R3); Conros #145/60
Cena wywoławcza:
10 000 pln
Polska XlX w./Rosja. Kopiejka 1862 BM, Warszawa
Aw.: Pod koroną monogram carskiRw.: Pod koroną nominał i data 1862, u dołu litery BMBardzo ładny, świeży egzemplarz. Zachowany połysk menniczy, wspaniała prezencja.Bitkin 481; Plage 507; Conros 217/38
Cena wywoławcza:
300 pln
Rosja. Mikołaj I. 2 kopiejki 1827 ЕМ-ИК, Jekaterinburg NGC MS63 BN (MAX)
Aw.: Dwugłowy orzeł carski pod koroną, inicjały i data u dołuRw.: W wieńcu pod koroną nominał i oznaczenia mennicyNajwyższa nota gradingowa na świecie.Wspaniale zachowany połysk i równomierna patyna z intensywnym blaskiem i przebijającym naturalny kolorem miedzi. Rzadka moneta w tak znakomitym stanie zachowania.Bitkin 446; Petrov rub.
Cena wywoławcza:
300 pln
Francja. Louis XVIII. PRÓBA ESSAI 5 franków 1815 PCGS SP62 (MAX)
Aw.: Popiersie władcy w zbroi, w lewo i napis w otokuRw.: Trzy lilie w wieńcu pod koroną i napis w otokuNajwyższa nota gradingowa na świecie. Bardzo rzadka moneta próbna wybita w cynie.&nbsp;Ostatni sprzedany egzemplarz na aukcji Rudolfa Künkera za 7000 euro w srebrze z kolekcji ostatniego króla Egiptu Faruka. Idealnie zachowana moneta. Mazard 765
Cena wywoławcza:
1 000 pln