Krystyna (1632 – 1654) 1 riksdaler 1640 Sztokholm

Aukcja 22 - Wielka Kolekcja Szwecji i Polski ( 27 Października 2019 )

2 200 PLN
Cena sprzedaży: 2 600 PLN
Przebicie: + 18 %

Aw. W obwódce perełkowej półpostać władczyni. Prawą rękę trzyma na stoliku z insygniami koronacyjnymi.
W otoku napis: CHRISTINA D G SVE GOT WAN Q DES REG ET PR HE

Rw. W obwódce perełkowej postać Chrystusa trzymającego w lewicy jabłko panowania, prawą ręką błogosławi.  Po lewej stronie ukoronowana trójkołowa ozdobna tarcza herbowa.
W otoku napis: SALVATOR NUNTDI SALVA NOS M D C XL

A – 11

Stan zachowania: 3 (VF)
Waga: 28,06 g Ag
Średnica: 42,5 mm