Krystyna (1632 – 1654). (1611-1632) Półtorak 1630 Elbląg - Rzadkość R6

Aukcja 22 - Wielka Kolekcja Szwecji i Polski ( 27 Października 2019 )

170 PLN
Cena końcowa: 180 PLN
Przebicie: + 6 %

Aw. W obwódce liniowej ukoronowana pięciopolowa tarcza herbowa
W otoku napis: G[VS AD O D] G REX SVE

Rw. W obwódce liniowej jabłko królewskie, w środku cyfra 24, pod ramionami krzyża rok 3 - 5, w otoku napis: MON NO REG SVE

Bardzo rzadki półtorak. Patyna, niecentryczne bicie.

Apos nie notuje, K – 9615 (R6)

Stan zachowania: 4 (F)
Waga: 0,83 g Ag
Średnica: 19,5 mm