Gustaw II Adolf (1611-1632) 1 öre 1621 Reval

Aukcja 22 - Wielka Kolekcja Szwecji i Polski ( 27 Października 2019 )

140 PLN
Cena końcowa: 150 PLN
Przebicie: + 7 %

Aw. W obwódce perełkowej Snop Wazów, inicjały G – A – R
W otoku napis: MONETA NOVA 1621

Rw. W obwódce liniowej ukoronowana tarcza herbowa, w niej trzy lwy zwrócone w lewo.
W otoku napis: CIVITAT REVAL

Miejscowe niedobicie. Patyna.

A. – 54a

Stan zachowania: 3 (VF)
Waga: 1,45g Ag
Średnica: 20,5 mm