Gustaw II Adolf (1611-1632) IIII Marki 1615 Sztokholm

Aukcja 22 - Wielka Kolekcja Szwecji i Polski ( 27 Października 2019 )

1 700 PLN
Cena końcowa: 1 800 PLN
Przebicie: + 6 %

Aw. W obwódce perełkowej popiersie władcy w lewo.
W otoku przerywany tarczą ognistą z napisem hebrajskim napis: GLORIAALTISSIMO SVORVM REFVGIO, przy obrzeżu napis GUSTAVVS Adolf D G DESIG REX SVEC PRINC HÆR

Rw. W obwódce perełkowej ukoronowane trzy tarcze herbowe.
W otoku napis: IIII SVENSKE MARKR 1615
Bardzo rzadki nominał. Uszkodzenia na płaszczyźnie obrzeża. Poprawiane tło.

 A. – 46

Stan zachowania: 3- (VF-)
Waga: 18,61 g Ag
Średnica: 42 mm