Gustaw II Adolf (1611-1632) VIII Marek 1617 Sztokholm

Aukcja 22 - Wielka Kolekcja Szwecji i Polski ( 27 Października 2019 )

2 800 PLN
Cena końcowa: 3 100 PLN
Przebicie: + 11 %

Aw.: W obwódce perełkowej popiersie władcy w lewo.
W otoku przerywany tarczą ognistą z napisem hebrajskim napis: GLORIAALTISSIMO SVORVM REFVGIO, przy obrzeżu napis GUSTAVVS Adolf D G DESIG REX SVEC PRINC HÆR

Rw.: W obwódce perełkowej ukoronowane trzy tarcze herbowe.
W otoku napis: VIII SVENSKE MARKR 1617

Bardzo rzadki nominał. Uszkodzenia na płaszczyźnie obrzeża

A. – 41

Stan zachowania: 3-/3 (VF-/VF)
Waga: 38,4g Ag
Średnica: 42-43 mm