Zygmunt Waza (1592-1599) 1 öre 1596 Sztokholm

Cena wywoławcza::
400 pln
460 pln
15 %

Aw. W obwódce perełkowej stojąca postać z mieczem w prawicy i jabłkiem królewskim w lewym ręku, po bokach data 9 – 6.
W otoku: SIGIS D G SVE POL RE X

Rw. W obwódce perełkowej ukoronowana tarcza herbowa z trzema koronami i herbem Snop Wazów. W małej tarczy, tarcza wsparta na trzech podporach, po bokach nominał 1 – Ö
W otoku: MO NOVA REG SVE

Patyna. Rzadsza moneta.

A. – 16

Stan zachowania: 4+ (F+)
Waga: 2,32 Ag
Średnica: 25 mm