Zygmunt Waza (1592-1599) 1 öre 1595 Sztokholm

Cena wywoławcza::
250 pln
410 pln
64 %

Aw.: W obwódce perełkowej stojąca postać z mieczem w prawicy i jabłkiem królewskim w lewym ręku, po bokach data 9 – 5.
W otoku: SIGIS D G SVE POL REX

Rw.: W obwódce perełkowej ukoronowana tarcza herbowa z trzema koronami i herbem Snop Wazów. W małej tarczy, tarcza wsparta na trzech podporach, po bokach nominał 1 – Ö
W otoku: MO NOVA REG SVE

Miejscowa patyna. Rzadsza moneta.

A. – 15

Stan zachowania: 4+ (F+)
Waga: 2,63 Ag
Średnica: 24,5 mm