Erik XIV (1560-1568) 16 öre (klipa) 1567, Sztokholm

Aukcja 22 - Wielka Kolekcja Szwecji i Polski ( 27 Października 2019 )

700 PLN
Cena końcowa: 750 PLN
Przebicie: + 7 %

Aw. W kwadratowej sznurowanej obwódce ukoronowana ozdobna tarcza w niej inicjały E-R po bokach nominał 16 – ÖR

Rw. W kwadratowej sznurowanej obwódce ukoronowana ozdobna tarcza w niej trzy korony, bo bokach data 15-67

Patyna, wytarcia najwyższych elementów reliefu. Rzadki numizmat.

A. - 48

Stan zachowania: 3 (VF)
Waga: 22,19 g Ag
Średnica: 24,5x25,5 mm