Erik XIV (1560-1568) 16 öre (klipa) 1565, Sztokholm

2 000 PLN
( Niedziela, 27 Października, 09:00:00 )

Aw. W kwadratowej sznurowanej obwódce ukoronowana ozdobna tarcza w niej inicjały E-R po bokach nominał 16 – ÖR

Rw. W kwadratowej sznurowanej obwódce ukoronowana ozdobna tarcza w niej trzy korony, bo bokach data 15-65

Drobne uderzenia w polu. Patyna. Rzadka klipa.

A. - 46

Stan zachowania: 3 (VF)
Waga: 22,04 g Ag
Średnica: 24,5x25,5 mm