Erik XIV (1560-1568) 16 öre (klipa) 1563, Sztokholm

2 500 PLN
( Niedziela, 27 Października, 09:00:00 )

Aw. W kwadratowej sznurowanej obwódce ukoronowana ozdobna tarcza w niej inicjały E-R po bokach nominał 16 – ÖR

Rw. W kwadratowej sznurowanej obwódce ukoronowana ozdobna tarcza w niej trzy korony, bo bokach data 15-63

Bardzo ładny egzemplarz. Patyna. Rzadka pozycja, zwłaszcza w tym stanie zachowania.

A. - 44 c

Stan zachowania: 2 (EF)
Waga: 23,85 g Ag
Średnica: 26,5x26,5 mm