Erik XIV (1560-1568) 16 öre (klipa) 1563, Sztokholm

Aukcja 22 - Wielka Kolekcja Szwecji i Polski ( 27 Października 2019 )

1 700 PLN
Cena końcowa: 1 800 PLN
Przebicie: + 6 %

Aw. W kwadratowej sznurowanej obwódce ukoronowana ozdobna tarcza w niej inicjały E-R po bokach nominał 16 – ÖR

Rw. W kwadratowej sznurowanej obwódce ukoronowana ozdobna tarcza w niej trzy korony, bo bokach data 15-63

Bardzo ładny egzemplarz. Patyna. Rzadka pozycja, zwłaszcza w tym stanie zachowania.

A. - 44 c

Stan zachowania: 2 (EF)
Waga: 23,85 g Ag
Średnica: 26,5x26,5 mm