Erik XIV (1560-1568) Daler 1561, Sztokholm

3 500 PLN
( Niedziela, 27 Października, 09:00:00 )

Aw. W obwódce perełkowej popiersie władcy w prawo w mieczem w prawicy i jabłkiem królewskim w lewym ręku.
Napis: ERICVS XIIII DG SVE GOT VAN QZ REX

Rw. W obwódce perełkowej ukoronowana pięciopolowa tarcza herbowa.
Napis. DEVS DAT O SVI VVLT 1561

Rzadka moneta. Wiekowa patyna. Przyzwoicie zachowane detale.

 A. - 5

Stan zachowania: 3 (VF)
Waga: 27,83 g Ag
Średnica: 22 mm