11

Gustaw Waza (1521-1560) 1/2 marki 1540 Västerἀs

Cena wywoławcza:
1 700 pln
Wycofana

Aw. W obwódce perełkowej półpostać króla trzymającego w prawicy miecz, w lewym ręku jabłko królewskie
Napis. GOSTIAVS D G REX SWECIE

Rw. W obwódce perełkowej ukoronowana tarcza z trzema koronami i snopem Wazów.
Napis. DOMINI EST TERRA 8< C 1540

Rzadka i ceniona moneta. Zielonkawa patyna.

A. - 151 a

Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 5,17 g Ag
Średnica: 29,5 mm