Gustaw Waza (1521-1560) 1 Daler 1542, Svartsjö

Aukcja 22 - Wielka Kolekcja Szwecji i Polski ( 27 Października 2019 )

2 100 PLN
Cena końcowa: 2 900 PLN
Przebicie: + 38 %

Aw. Popiersie władcy z mieczem i jabłkiem królewskim w ręku, pod nim tarcza herbowa pięciopolowa, na przemian dwa lwy i trzy korony, w środku Snop Wazów
Napis: GOSTAVSDGSWE – CIGOT VAN RE X

Rw. Stojąca postać Chrystusa w obwódce z drobnych listków roślinnych z uniesioną prawicą, w lewym ręku trzymający jabłko królewskie
Napis: SALVATOR MUNDI – ADIVVA NOS 15-42

Rzadka moneta nieczęsto pojawiająca się w sprzedaży aukcyjnej.

Wiekowa patyna.

A-152 Dav.8697

Stan zachowania: 3 (VF)
Waga: 28 g Ag
Średnica: 44-45 mm