PRÓBA brąz 5 złotych 1930 Sztandar NGC MS63 BN (MAX)

38 000 PLN
( Sobota, 26 Października, 09:00:00 )

Najwyższa nota gradingowa na świecie.

Ogromnej rzadkości moneta próbna wybita  w mennicy warszawskiej, w brązie na setna rocznicę Powstania Listopadowego w nakładzie zaledwie 20 sztuk. Na dole rewersu, po bokach drzewca sztandaru inicjały W-J - projektanta monety: W. Jarzębowskiego. Z lewej strony sztandaru wklęsły napis PRÓBA. Na rancie napis SALUS - REIPUBLICAE - SUPREMA - LEX.

Ten sam egzemplarz zilustrowany w katalogu J. Parchimowicza „Monety Rzeczypospolitej Polskiej”

Numizmat z piękną, brązową patyną, doskonale zachowanymi detalami i połyskiem menniczym.

Moneta do najlepszych kolekcji. Polecamy.

Parchimowicz P144a

Stan zachowania: NGC MS63 (MAX)
Waga: B (Brąz)
Średnica: 33 mm