II RP. PRÓBA nikiel (bez napisu) nikiel 1 złoty 1928

6 000 PLN
Cena końcowa: 6 750 PLN
Przebicie: + 13 %

Bardzo rzadka moneta wybita w niklu, w nakładzie 30 sztuk bez napisu PRÓBA. Na rewersie po słowie "ZŁOTY" znak mennicy.

Egzemplarz w pięknym  stanie zachowania, wszelkie szczegóły doskonale widoczne, dużo połysku w tle. Delikatna patyna, minimalne przetarcie.

Parchimowicz 127a

Stan zachowania: 1- (UNC-)
Waga: 7,00 g Ni