II RP. PRÓBA srebro 5 złotych 1925 Konstytucja SW-WG 100 perełek

20 000 PLN
Cena końcowa: 29 000 PLN
Przebicie: + 45 %

Moneta wybita z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Monogramy: SW − prezydenta Stanisława Wojciechowskiego i WG − premiera Władysława Grabskiego.

Jedna z najpiękniejszych i najrzadszych monet okresu międzywojennego, wybito tylko 100 sztuk.

Piękna, kolorowa patyna, wyraźne detale. Moneta o prezencji lustrzanki. Minimalny defekt obrzeża.

Polecamy do najlepszych zbiorów.

Parchimowicz P140a

Stan zachowania: 1- (UNC-)
Waga: 24,91 g Ag