Polska XlX w./Rosja. 1 1/2 Rubla = 10 złotych 1836 НГ, Petersburg

700 PLN
Cena końcowa: 800 PLN
Przebicie: + 14 %

Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną z małą tarczą z orłem polskim na skrzydle. U dołu litery Н-Г (Nikolai Grachev).
Rw.: W wieńcu z liści laurowych i dębowych napis: 1 1/2 RUBLA. 10 ZŁOT. 1836

Wyraźne detale, delikatny połysk w tle, wiekowa patyna. Rzadsza moneta w takim stanie zachowania.

Kopicki 9449; Plage 327; Bitkin 1089; Berezowski 15 zł

Stan zachowania: 2 (EF)
Waga: 31,41 g Ag