Polska XlX w./Rosja. Mikołaj I. 1 1/2 Rubla = 10 złotych 1835 НГ, Petersburg

600 PLN
Cena końcowa: 700 PLN
Przebicie: + 17 %

Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną z małą tarczą z orłem polskim na skrzydle. U dołu litery Н-Г (Nikolai Grachev).
Rw.: W wieńcu z liści laurowych i dębowych napis: 1 1/2 RUBLA. 10 ZŁOT. 1835

Dużo połysku menniczego, dobre detale, stara patyna. Ładna moneta.

Plage 323; Bitkin 1087; Berezowski 12,5 zł; Kopicki 9444 (R1)

Stan zachowania: 3+/2- (VF+/EF-)
Waga: 31,17 g Ag