Księstwo Warszawskie. Talar 1814 IB, Warszawa

1 500 PLN
Cena końcowa: 1 500 PLN

Aw.: Głowa księcia Fryderyka Augusta z przewiązanymi wstążką włosami. W otoku: FRID AVG REX SAX DVX VARSOV
Rw.: Ukoronowana dwupolowa tarcza z orłem polskim i herbem Saksonii, opasana gałązkami palmy, przy koronie data 18-14 U dołu inicjały I. - B. i nominał TALAR.

Najrzadszy rocznik talarów Księstwa Warszawskiego. Kolorowa patyna.

Kopicki 3702 (R3); Davenport 247; H-Czapski 3481; Plage 116; Berezowski 15 zł; Parchimowicz 1008

Stan zachowania: 3/3+ (VF/VF+)
Waga: 22,48 g Ag