Kurlandia. Trojak (3 grosze) 1598, Mitawa

500 PLN
Cena końcowa: 875 PLN
Przebicie: + 75 %

Aw.: Głowa księcia w prawo. W otoku: MONE – ARG – CVR
Rw.: Orzeł i Pogoń nad nimi nominał III. Napis w trzech wierszach: GROS ARTR / DVCVM CV / ET SE, data 98

Księstwo Kurlandii. Wilhelm Kettler 1587-1616.

Bardzo ładny egzemplarz. Wiekowa patyna. Rzadka i ceniona moneta.

Iger KuW.98.1.c (R2)

Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 2,05 g Ag