Medal. Poległym na polu chwały 1915/1916

100 PLN
Cena końcowa: 705 PLN
Przebicie: + 605 %

Aw: Postać wojownika składającego wieniec na piersi poległego legionisty. Powyżej orzeł z koroną wkomponowaną w napis: POLEGŁYM NA POLU CHWAŁY. Na dole daty: 16. VIII 1914-1915.
Rw.: Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. W otoku: KRÓLOWO KORONY POLSKIEJ MÓDL SIĘ ZA NAMI

Sygnowany: Lewandowski 1915 (awers); 1916 (rewers).

Dedykacja na obrzeżu ("1926 TO CHARLES TESLA FROM JOSEPH ROTTENBURGER 1952"). Brąz pozłacany.

Piękny egzemplarz.

Strzałkowski 321

Stan zachowania: 1/1- (UNC/UNC-)
Waga: 47,01