Polska. Medal 1832 Powstanie Listopadowe (1830-1831)

800 PLN
Cena końcowa: 800 PLN

Aw: Nagi mężczyzna zrywający kajdany.
W otoku: NUNC OLIM ET QUOCUMQUE DABUNT SE TEMPORE VIRES, w odcinku PARISIIS 1832 i sygnatura autora
Rw.: Orzeł Polski na tle 8 sztandarów ziem ruskich, poniżej Pogoń.
W otoku: POLONIA LITHVANIA RVTHENAEQVE PROVINCIAE A TYRANNIS MOSCOVIAE INIQVE OPPRESSAE / LIBERTATEM ARMIS QVAEREBANT 1830-1831 / IN REI MEMORIAM / LITHVANO RVTHENICA - SOCIETAS

Bardzo ładny i rzadki medal. Minimalne przetarcie. Patyna.

H.Czapski 3832 (R3)

Stan zachowania: 2+ (EF+)
Waga: 59,42 g brąz
Średnica: 51 mm