Polska. Medal 300. rocznica powrotu Torunia i Prus do Polski 1754 NGC AU55

1 500 PLN
Cena końcowa: 2 400 PLN
Przebicie: + 60 %

Aw: Na tle Zamku malborskiego Wielki Mistrz Zakonu z swoim konwojem.
W otoku: PRVSSICI FOEDERIS EXECVTIO PER FECIALEM DENVNCIATA MARIENBVRGIA C MCCCCLIV D VI FEBR
Rw: Panorama Torunia z zamkiem w centralnej części.
W otoku: TERCENTVM ANTE ANNOS CRVCIATA THORVNIA NOCTE EXCVSSI EXVLTAT LIBERA FACTA IVGO

Autorstwo medalu przypisywane Wernerowi lub Kochowi z Gothy

Bardzo ładnie zachowany medal. Wiekowa patyna, pojedyncze ryski. Medal w dużym slabie firmy NGC

Dutkowski 1923; H-Czapski 2855; Raczyński 410

Stan zachowania: NGC AU55