Stanisław August Poniatowski Medal bez daty „Jan Tarnowski” (R6)

3 000 PLN
Cena końcowa: 3 000 PLN

Aw.: Popiersie kasztelana. W otoku: IOANNES TARNOWSKI CASTELLANUS CRACOVIENSIS SUPREMUS DUX EXERCITUUM REGNI POLONIAE
Rw.: Napis w siedmiu wierszach: CONTRA MAUROS TURCAS VALACHOS SCYTHAS ET MOSCOS FELI CITER PUGNAVIT PATRIÆ PACEM SIBI GLORIAM OBTINUIT DEC A 1561 S.M.S.

Autor: Josepha Lang. Medal wybity na uczczenie wielkiego reformatora wojskowego, kasztelana krakowskiego Jana Tarnowskiego.

Bardzo rzadka pozycja. Czapski określa rzadkość na R6.

Patyna, delikatny połysk, ostre detale. Duża rzadkość, szczególnie w takim stanie zachowania.

H-Czapski 3448 (R6); Raczyński 629

Stan zachowania: 2- (EF-)
Waga: 50.26 g brąz srebrzony
Średnica: 56 mm