Stanisław August Poniatowski. Medal MERENTIBUS, odmiana LITUA., Warszawa, srebro

2 000 PLN
Cena końcowa: 5 000 PLN
Przebicie: + 150 %

Aw.: Głowa króla w prawo, w upiętych włosach. Na szyi litery I.P.H. W otoku: STANISLAUS AUGUSTUS D G REX POLONIÆ M D LITUA
Rw.: Splecione gałązki lauru i dębu, nad nimi dewiza MERENTIBUS

Medal sygnowany IPH wybity na zlecenie króla S. A. Poniatowskiego nadawany od 1766 roku ludziom nauki, wynalazcom i zasłużonym w innych dziedzinach nauki. Pozycja sporadycznie pojawiająca się w sprzedaży aukcyjnej.

Piękny stan zachowania. Połysk, piękna patyna. Drobne ryski w tle.

Raczyński 497; H-Czapski 3381 (R5)

Stan zachowania: 2+/1- (EF+/UNC-)
Waga: 19,86 g Ag