Stanisław August Poniatowski. Medal koronacyjny 1764, brąz

1 000 PLN
Cena końcowa: 1 000 PLN

Aw.: Głowa króla w prawo. Na szyi nazwisko medaliera T. PINGO F W otoku: STANISLAVS AVGVSTVS D G REX POLONIAE M D LITH
Rw.: Duża królewska korona na tle promieni, w odcięciu: EL VN VOCE VII SEPT / CORON XXV NOV / MDCCLXIV W otoku: HANC IVSSIT FORTVNA MERERI

Przepiękny egzemplarz. Brązowa patyna, połysk.

Raczyński 488; H-Czapski 3027

Stan zachowania: 1/1- (UNC/UNC-)
Waga: 16,70 g brąz
Średnica: 33,5 mm