Stefan Batory. Trojak (3 grosze) 1580, Olkusz

1 200 PLN
Cena końcowa: 2 450 PLN
Przebicie: + 104 %

Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie i w zbroi. W otoku: STEPHA D G REX POL
Rw.: Nominał III, u dołu herb Batorych rozdziela datę 15 – 80,Napis w trzech wierszach: GROS ARG / TRIP REG / POLONIAE / 15 - 80

Duża głowa króla przecinająca napis otokowy na awersie. Nominał na rewersie i pełna data przedzielona herbem Batorych.

Delikatny połysk w tle, wyraźne detale. Równomierna patyna na całej powierzchni. Bardzo rzadki trojak. Iger określa rzadkość na R4.

Iger O.80.1.b (R4)

Stan zachowania: 2-/3+ (EF-/VF+)
Waga: 2,23 g Ag