August III Sas. Szóstak (6 groszy) 1763, Gdańsk NGC MS63 (2 MAX)

1 000 PLN
Cena końcowa: 3 300 PLN
Przebicie: + 230 %

Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi okrytej płaszczem spiętym broszą na ramieniu. W otoku: D G AVGVST III R POL M D L R P D S & EL
Rw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Nad tarczą wieniec z liści palmowych i laurowych. Pod nimi nominał VI. U dołu inicjały mennicze R-E-OE poniżej data 1763 W otoku: MON ARGENT CIVIT GEDAN

Odmiana z datą rozdzieloną literą E w inicjałach REOE. Ostatni rocznik szóstaków Augusta III.Druga najwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko jeden egzemplarz oceniony wyżej.
Pięknie zachowany egzemplarz jak na ten typ monety. Połysk, ładna delikatna patyna. Bardzo rzadka moneta w takim stanie zachowania i z taką jakością bicia.

Olding 732; Kopicki 7757 (R4)

Stan zachowania: NGC MS63