August III Sas. Ort (18 groszy) 1759, Gdańsk

1 200 PLN
Cena końcowa: 1 300 PLN
Przebicie: + 8 %

Aw.: Popiersie króla w koronie i płaszczu. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: D G AVGVSTVS III REX POL M D L R PR D S & EL
Rw.: Herb Gdańska podtrzymywany przez lwy, nad nim wieniec i liczba 18 U dołu literki CHS (Konrad Henryk Schwerdtner - zarządca mennicy gdańskiej) i data 1759 W otoku: MON ARGENT CIVITAT GEDANENSIS

Zielonkawa patyna, wyraźne detale. Bardzo rzadki ort gdański króla Augusta III Sasa.

Kahnt 722; CNG 417

Stan zachowania: 2 (EF)
Waga: 5,71 g Ag