August III Sas. Ort (18 groszy) 1754, Lipsk

200 PLN
Cena końcowa: 685 PLN
Przebicie: + 243 %

Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi okrytej płaszczem z broszą złożona z trzech pereł. W otoku: D G AVGVSTVS III REX POLONIARUM
Rw.: Pod koroną czteropolowa tarcza z małą tarczą z herbem Saksonii w środku, opasana liśćmi palmy. Pod tarczą nominał 18, u dołu inicjały E–C W otoku: SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECT 1754.

Odmiana z wąskim popiersiem króla.
Pięknie zachowana moneta. Wiekowa patyna, połysk.

Kahnt 687c

Stan zachowania: 2+ (EF+)
Waga: 5,53 g Ag