August lll Sas. Talar 1755 EDC, Lipsk

2 000 PLN
Cena końcowa: 3 900 PLN
Przebicie: + 95 %

Aw.: Popiersie w koronie i zbroi okrytej płaszczem z Orderem Złotego Runa zawieszonym na piersi.
W otoku: D G AVGVSTVS III REX POLONIARUM
Rw.: Pod koroną w wieńcu z gałązek palmowych czteropolowa tarcza herbowa, w środku mała tarcza saska, u dołu inicjały E D C.
W otoku: SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECT 1755

Odmiana z szerokim popiersiem króla.
Dobrej jakości detale, wiekowa patyna. Bardzo dobra prezencja monety.

Kahnt 676 a; Tyszkiewicz 4 mk

Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 29,09 g Ag