August lll Sas. Talar 1754 EDC, Lipsk

3 500 PLN
Cena końcowa: 3 800 PLN
Przebicie: + 9 %

Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: D G AVGVSTVS III REX POLONIARUM
Rw.: Pod koroną w wieńcu z gałązek palmowych czteropolowa tarcza herbowa, w środku mała tarcza saska. U dołu inicjały E D C.
W otoku: SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECT 1754

Bardzo rzadki wariant popiersia z długimi lokami króla jak i sama postać królewska odmienna od powszechnie występujących.
Dużo połysku menniczego, przetarte najwyższe elementy reliefu. Piękna, wiekowa patyna. Wspaniała prezencja.

Kahnt 675

Stan zachowania: 2- (EF-)
Waga: 29,04
Średnica: 43 mm